FINAL TEST CUP 2008
Datum: 9.10. 2008
Dějiště: Přelou
č

Za příjemného podzimního počasí se v pozdní nedělní odpoledne odehrál na přeloučském hřišti Pod parkem přípravný turnaj tří zimoligových rivalů.

Ve 14:30, půl hodiny před začátkem, se začali scházet první dva soupeři – Fanclub a Fire Horses. Po ustrojení se, rozcvičce a nezbytným vyhecování se se soupeřem mohl začít první match.

Hned
prvních pár minutách se zdálo být jasné, kdo bude udávat tempo zápasu. Koně byli lepší snad ve všech směrech od úspěšnosti na buly přes vyhrávání osobních soubojů až po střelbu. Ta ale vždy končila na výborně chytajícím brankáři Fanclubu Pleskotovi. V poločase byl stav až skoro nepochopitelně stále 0:0.

Po výměně stran pokračovali Fire Horses v nátlaku, který předváděli i před přestávkou. Ovšem svazováni tím, že oni jsou ti, co by měli najít cestu na narušení bezbrankového stavu, se stále více tlačili dopředu, začali zapomínat na defenzivní činnost a Fanclub začal podnikat rychlé přečíslovací protiútoky. Ty jim začaly přinášet gólové zářezy. Díky třem a půl minutám v první půlce druhého poločasu, kdy udeřili čtyřmi gólovými úniky Kasal, Horák, Lohniský a opět Horák bylo prakticky po zápase. V 19. minutě ještě osvěžil naděje na vyrovnání gólem Švarc, ale další góly už nepadly. Zápas už se dohrál jen skoro až zoufalým ostřelování Pleskotovy branky. Jeho víc než 97% úspěšnost zákroků při 34 střelách je úctyhodná. Naopak jeho protějšku v brance FH se moc nedařilo. Z jedenácti střel Fanclubu pustil čtyři (úspěšnost 64%) Dvojice rozhodčích, kterými byli Michal Drápalík s Tomášem Vlkem neměli za celý zápas důvod k vylučování… Fanclub tedy senzačně porazil Fire Horses 4:1.

Po asi desetiminutové pauze začalo druhé utkání. Na jedné straně vítězný celek předchozího utkání a proti němu jeden z nejsilnějších týmů zimní ligy – Beer Stars Břehy.
Ze začátku se zdál být zápas tak trochu nudnou a jasnou záležitostí. O první dva góly zápasu se postaral Lukáš Vlk a do poločasu ještě pojistil vedení Ziegler.
Od přestávky se začalo přiostřovat v osobních soubojích. Další dva góly přidali ve 14. minutě Kopecký a v 15. Přívozník.
Včase 15:20 se stala asi nejzajímavější událost turnaje. V dalším z osobních soubojů u mantinelu sekl Ziegler do hokejky Kasalovi přímo mezi rukama tak, že mu v každé zůstala půlka. To si svěřenec Kazimíra nenechal líbit a okamžitě mstil svou hokejku pěstí na Zieglerův obličej. Do toho se vkládali další a další hráči nejprve ze hřiště, pak už přeskakovali hráči obou týmů i mantinely ze střídaček a začalo se to mlátit hlava nehlava snad v patnácti lidech. Po nějakém čase, kdy se všichni ať už sami nebo pod nátlakem spoluhráčů a rozhodčích uklidnili začali vypisovat tresty. Tresty pro Kasala a Zieglera byli jasné ihned – předčasný odchod do šaten. K tomu měl nastoupit na jednominutové posezení k trestoměřičům Oliva. Na žádost Břežského kapitána Drápalíka rozhodčí Švarc s Jirsou tento trest stáhli. Zápas tedy mohl po menší pauze zase pokračovat.
Na začátku 22. minuty přišla Čížkova velká chvíle. Od nejmladšího hráče na turnaji musel fanclubácký gólman dvakrát za sedm vteřin lovit míček ze své klece. Při prvním gólu využil přesilovku za minutou potrestané podražení Horáka. Tím uzavřel střelecké hody Drápalíkovy party. Pak už stojí za zmínku jen kuriózní současné vyloučení Vlka T. a znova Horáka v čase 21:34. Rozhodčí Jirsa vylučoval Vlka za držení a zároveň Švarc Horáka za nafilmovaný pád. K nim ještě o čtyři vteřiny déle přisedl na trestnou lavici Jirsa za nedovolené bránění. Utkání už se jen dohrávalo… Beer stars rozstříleli fanoušky pardubického hokeje 7:0.

V 17 hodin bylo vhozeno úvodní buly zápasu, který byl považován před zahájením turnaje za finále. Plány ale překazil Fanclub hned při zahájení turnaje. Břehům stačila k výhře celého turnaje remíza, Horses bojovali o druhou příčku, ke které je mohl dovést pouze plný bodový zisk.
Toto střetnutí mělo určitě nejvyrovnanější průběh. I přesto udávali tempo hry spíše Beer Stars. Hned v úvodu měl opět menší kdo jiný, než Ziegler, tentokrát se Špulákem. Oba se šli uklidnit na trestnou lavici. V deváté minutě dokázal s překvapením protlačit míček až za Pleskota právě Špulák. Radost ovšem zelenočervenému celku dokázal zkazit už za 17 sekund Martin Drápalík vyrovnávacím gólem a v poslední minutě první půle využil nezformované obrany FH po návratu Pařízka z trestné lavice ke svému druhému gólu a otočil zápas. Vyloučení Matějovského za podražení přerušené poločasovou přestávkou „pivní hvězdy“ nevyužily. Zato Jan Švarc zužitkoval ve 14. minutě početní výhodu za nedovolené bránění Kopeckého ke srovnání na 2:2. Do konce zápasu se už hrálo spíše na Lopraisovu branku. Tu se mu ale povedlo do konečného hvizdu rozhodčích Tomáše Jirsy a Martina Kazimíra s pomocí tyček uhájit a zápas dovedl do samostatných nájezdů. V tento okamžik byl vítěz turnaje jasný. V první sérii za FH Jan Švarc dal a Michal Drápalík skončil na Lopraisovi. Druhá série dopadla podobně. Hejhal svým pohybem Pleskota uspal, tak že se mu ani nehnul a s přehledem zakončil. Lukáš Vlk jako jeho předchůdce nepřešel přes Loprais. Třetí série vrátila Břehy do hry. Špulákův ukázkový blafák zastavila za ležícím Pleskotem horní tyč a Kopecký na druhé straně poprvé v nájezdech překonal Lopraise. Ve čtvrté sérii znamenal gól nejmladšího ohnivého koně Pařízka konec zápasu, protože Ziegler už na gólmana v zelenočerveném nevyzrál a tým kolem Matějovského mohl začít slavit aspoň cenu útěchy – výhru nad vítězem turnaje… Fire Horses dokázali vydřít v samostatných nájezdech výhru nad herně lepšími Břehy 3:2.

...další info z turnaje

Hodnocení hráčů FH na DEVILS SUMMER CUPu 2008

David 1- Zachytal hodně dobře. V zápase se Břehama, kdy vychytal nulu, se hodně zapotil. Stejně tak s TPS zlikvidoval dost vyloženejch šancí soupeře. Na tom že dostal 3 góly nemá žádnou zásluhu. Se Semínem už tolik práce neměl.

Matějda „X“ Mě si zhodnoťte sami… :-D

Grmi „2“ Na horší známce se podepsala zbytečná vyloučení. Jinak zahrál svůj průměr. Dobře si řídil obranou hru.

Čára „1+“ Z mýho pohledu nejlepší obránce. Bezchybný rozehrávky, dobrý střely od červený, přes sebe nepustil jediného útočníka, přehled před vlastní bránou. Nemám co dodat.

Panty „2“ Podobně jako Čára. Dobrý střely, dobrá spolupráce s Čárou na rozehrávkách. Trochu pomalejší.

Zbyňa „1+“ Jedna z hvězd týmu. Suprová útočná přímočará hra. 3 góly mluví za vše. Byl v mnohem víc šancích, než dal gólů. Mnozí se ale ani do těch šancí nedostanou. Výborně zastupoval i obránce.

Víťas „2-“ Slabší článek prvního útoku. Pomalejší, nenadělal ale žádný chyby.

Vorbič „1“ Se svým druhým křídlem Zbyňou v útoku hrajou skoro naslepo. Zahrál svůj vysokej průměr kterej se od něj čeká. Vyrovnal svým gólem zápas se Semínem. Hodně získanejch míčků z rozehrávek obránců soupeře. Výborně zastupoval i vlastní obránce.

Haky „1-“ Odehrál s námi první turnaj. Hodně dobře. S Píďou si na hřišti rozuměli. Pohledná technická hra. Podobně jako Vorbič hodně získaných míčků od soupeře. Škoda, že bez gólu.

Barry „2-“ Nepředvedl to co umí. Na posledním turnaji byl druhej v kanadským bodování celýho cupu.Tentokrát bez jedinýho bodu.

Píďa „1“ Návrat z obranného postu do útoku mu prospěl. Dal gól TPSkám i Semínu. Odehrál vzorovej turnaj útočníka. Dobrá souhra s Hakym.

Peggy „2“ Oslavil svůj první gól mezi mantinelama hodně výrazně. Bez něj bysme asi nebyli v zápase o třetí místo. Chtělo by to zlepšit poziční hru v obraným pásmu a v útočným se víc nabízet do prostoru.

Škuby „2-“ Bez chyb, ale i bez výrazných šancí. Neodehrál moc času.

Pospec „2“ Plnohodnotně zastoupil na prvním centru ve třetím zápase Víťase.

Reportáž z turnaje o článek níž...

DEVILS SUMMER CUP 2008

Takže trošku podrobněji - Na sobotu 30.8. 2008 jsme byli pozvání týmem HC Devils na 2. ročník celkem prestižního turnaje DEVILS SUMMER CUP 2008. Do prvního zápasu už od devíti hodin s TPS jsme šli s tím, že hlavně nechceme dostat vejbuch jako posledně (2:8) a případně zkusit překvapit. To se nám do poločasu dařilo, díky gólům Zbyni a Píďi jsme vedli už 2:0. Pak se ale hra začala natáčet pouze k jedný bráně - naší. Dostali jsme gól v přesilovce na 1:2, zanedlouho vyrovnávací a začali jsme se bát o dobře rozjetej zápas. Za stavu 2:2 se hra zase trochu srovnala a dostali jsme se do několika slibných šancí. Hlavně Barry a Zbyňa se svou rychlostí často dostávali až za posledního obránce TPS. Druhej jmenovanej se dostal do jednoho slibnýho úniku, kdy už od půlící čáry běžel nikým neohrožovanej sám na brankáře soupeře. Bohužel jeho střelu zápěstím zastavila nad ležícím golmanem horní tyč, minutu poté jsme dostali třetí gól a do konce zápasu jsme si už gólovou šanci nepřipravili. (FH - TPS 2:3 (2:0) góly: Zbyňa a Píďa, Sestava: David v bráně, obrany: Matějda - Grmi, Čára - Panty, útoky: Zbyňa - Víťas - Vorbič, Haky - Barry - Píďa a Peggy). O následné hodinové pauze všichni rozdejchávali špatnou druhou půlku ze zápasu. Někdo sledováním zápasu Devils - Fanclub, někdo ládováním klobásy nebo piva, někdo jen válením se v rosou rozmáchaný trávě :-D Od jedenácti jsme měli nastoupit proti Břehům. Ve 45 už jsme byli na hřišti a protahovali se, tým Břehů stále nikde. Začali jsme se bavit o tom, že by nemuseli ani dorazit a vyhrát kontumačně :-D Ani jsme to nedořekli a začali se na parkovišti rojit z aut :-D v tu chvíli, kdy jsme si všimli, že jich je poněkud dost, jsme si začali říkat, že je s námi amen. Po začátku zápasu dlouho útočný výpady obou týmů končili na bezchybnejch výkonech obou brankářů. Až po půlce druhýho poločasu se trefil z kruhu střelou zápěstím do horního levýho růžku branky Břehů Peggy. Svůj historicky první zápis mezi střelce si hodně spontálně užil přímo na hřišti. Vyžádal si u rozhodčího i míček, se kterým gól vsítil. Zbytek zápasu byl ve znamení bránění výsledku 1:0 i za cenu oslabení útočných manévrů. Závěrečný pískot rozhodčích -> úkol odnést si vítězství ze skupiny splněn. To ovšem pořád vzhledem k vyrovnanosti skóre zápasů neznamenalo postup ze skupiny do zápasu o 3. místo. Museli jsme teda čekat, jak dopadne zápas mezi TPS a týmem Břehů. Takže jsme se už tradičně přesunuli do restaurace U soudku na typickej oběd, kterým smažák určitě je :-) Na první hodinu se nás část zase sešla u mantinelů hřiště abychom se podívali na zápas, kterej rozhodne o našem dalším působení v turnaji. TPS k nám byli schovívaví a porazili i Břehy (3:1). Jsme v zápase o bednu, do kterýho nám zbejvaj ještě 2 hodiny. První hodinu jsme zkoukli zápas kterej nám určil soupeře, se kterým se utkáme o medaile a zároveň jsme mohli vidět i jeho hru :-) Dostali jsme Semín, tým, kterej pro nás byl velká neznámá, nikdy jsme s nima nehráli a jen jednou je viděli hrát. Na konci tohoto zápasu jsme si všimli jedný zajímavosti v přípravách Fanclubu na zápas o pátý místo. Do brankářskýho se neoblíká Sedmin, ale Čáp :-) No v zápase se to neukázalo jako šťastná volba :-) Fanclub prohrál s Břehama 3:5. Nastal čas na náš vrchol turnaje. Mysleli jsme si podle toho co jsme viděli ve skupině, že bysme měli bez větších problémů Semín přehrát. Hned začátek zápasu nás ale vyvedl z omylu, že to bude tak jednoduchý. Hned v úvodu nás schladila obdržená branka. Do poločasu jsme stihli jen vyrovnat zásluhou Vorbiče. Po výměně stran už zápas koneč vypadal podle našich představ. Přestali jsme dělat chyby a dva góly přidal Zbyňa a jeden ještě Píďa. (FH - Semín 4:1) Po 196 dnech od vzniku týmu jsme tedy začali slavit první vyhranej pohár. Sestava posledního zápasu: v bráně David, obrany: Matějda - Grmi, Čára - Panty, útoky: Zbyňa - Pospec - Vorbič, Haky - Víťas - Píďa, Filip - Peggy. Po prvních oslavách se půlka vydala do Pardubic a půlka zůstala na finále. To si zopakovali oba finalisti z posledního turnaje Super six. Devils v něm jako na Super six nestačili na Tým Přeloučských eS. Poté proběhlo předání diplomů všem šesti zúčastněným týmům a třem nejlepším poháry stejně jako nejlepšímu střelci, obránci a brankářovi. Následovala hromadná fotka všech šesti týmů a pak už všichni slavili podle svýho. Ještě jsme na středovým kruhu naplnili pohár sodovkou a symbolicky zakončili Ďábejskej letní pohár :-)