Novinky

NA ÚVOD JARA PŘEKVAPIVĚ DVA BODY Z TŘEBOVÉ
16.3.2014

K prvnímu jarnímu zápasu FH vyjeli v okleštěné sestavě devítí hráčů na hřiště kohoutů do České Třebové. Po překvapivém gólu svátečního střelce Petra Netušila v deváté minutě stav 0:1 vydržel až do třetí třetiny. V té už domácí vystupňovali svůj tlak až do obratu skore na 2:1 ve čtyřicáté první minutě. Dvě minuty před koncem základní hrací doby nechali ale kohouti prchnout Brabce s Drápalíkem, kteří uháněli osamoceni na brankaře Lokomotivy a druhý jmenovaný chladnokrevně zakončil za záda bezmocného Štarmana.Při samostatných nájezdech ukazovali své umění především brankaři. První úspěšný střelec byl až Klička v páté serii. Špaček úspěšně zlikvidoval všech pět nájezdů soupeře a hosté si tak mohli spokojeně odvést dva cenné body.

TJ LOKOMOTIVA ČESKÁ TŘEBOVÁ - FH ŽIVANICE
2:3 SN (0:1, 0:0, 2:1 - 0:1)
góly FH: Netušil, Drápalík ml, Klička - SN
střely: 29:19

sestava FH: Špaček; Matějovský, Svatoš, Bartoš; Drápalík, Klička, Brabec, Bořek, Netušil

SEMIFINÁLE - FIRE HORSES ROZDUPALI CHLUMEC
5.6.2013

Semifinálový los byl k FH naprosto nemilosrdný! Jsou totiž týmy, proti kterým hrát prostě nechcete. Čechov je v tomto pomyslném žebříčku na prvním místě, avšak Chlumec není až tak daleko za čechovskými borci s Yablonskim a Brennanem v čele! Pokud bychom se mohli vrátit v čase o nějakých 60 let, tak by byl zápas v Chlumci považován za podobně tvrdý trest jako fárání v uranových dolech.

První utkání série se však odehrávaly na přátelské půdě, v hypermoderním areálu svítkovského hřiště. FH si dali jasný cíl. Musí doma vyhrát oba zápasy, protože z Chlumce se výhry vozí těžko. Toto přání však bohužel padlo už v sobotu, neboť hosté dokázali zvítězit 6-5. FH však už v tomto zápase ukázali potenciál a bojovné srdce, které se nevzdává. Ze stavu 6-3 dokázali během posledních dvou minut stáhnout na 6-5 a k vyrovnání mnoho nechybělo.
V neděli už bylo u Bylanky o poznání veseleji. Ukázalo se, jak je důležité míti Hejhala. Ten si otevřel semifinálový střelecký účet a zejména díky jeho hattricku a zodpovědné hře s nasazením koně vyválčili výhru 5-4 a srovnali sérii na 1-1.
Další víkend přinesl dva výlety do Chlumce s cílem urvat alespoň jednu výhru. Na výlet do nedaleké malebné vsi se všichni celý týden těšili a všichni chtěli hrát. Důsledkem toho byla našlapaná sestava a mimo mantinely zůstal i chlumeckým obyvatelstvem milovaný a obdivovaný vůdce FH Matějovský. Ten měl však v zápase také napilno a kromě koučování zvládl rozdat desítky autogramů místním dychtivým fanynkám.
Chlumci nastal první problém hned před úvodním buly. Do branky hostí se totiž postavil David „nemášmitotamkudyprocpatvole“ Vostřák. A když se po chlumeckém povrchu (na němž je průměrná spotřeba pádel 2 na třetinu) proháněl i Hejhal, tak kurzy na domácí tým začaly stoupat jako míč po penaltě Sergia Ramose (sorry Pospec :D ). Zbyňa Hejhal byl také tím, kdo otevřel skóre nemilosrdným zavěšením pod víko. Když po něm zvýšili sváteční střelec Bořek a kanonýr Veselík na 0-3 z pohledu domácích, tak bylo o zápase rozhodnuto. O korigování výsledku na 1-3 se postaral Černý.
V neděli neměli koně co ztratit, neboť cíl pro víkend si splnili již v sobotu. Zápas však již tak dobře nezačal. Černý si přenesl dobrou náladu ze soboty a dvěma trefami otevřel skóre, což přineslo bouřlivé oslavy na domácích tribunách včetně několika orgastických výkřiků místních slečen. Všeobecné veselí však zkrotil Hejhal, který jako by chtěl připomenout, že přijel také. V první třetině však Černý dokonal hattrick a skóre tak bylo nadějných 3-1 pro Chlumec.

Ve druhé třetině už však domácí mnoho důvodů k radosti neměli. Nejprve se prosadil Jestřáb Svoboda a po něm Veselík srovnal na 3-3.
Třetí dějství přineslo tu správnou show! Nejprve po 11ti vteřinách Erben vrátil vedení domácím. Stav 4-3 trval dalších dlouhých 7 minut. Pak se však koňům podařilo nevídané, dvěma góly otočili skóre na 4-5. Střelcem byl….ano, hádáte správně…víte kdo, není nutné ho znovu zmiňovat, aby si zachoval skromnost a pokoru před finále . Chlumec navíc v závěru nabídl FH přesilovou hru a minutu před koncem už to nejspíše domácí vzdali a rozhodli se zabojovat o něco jiného, než je postup.
Cenu Honzy Rezka pro nejlepší nafilmovaný pád si
domácí borec jistě zaslouží, ale svému týmu příliš nepomohlo to, že po onom skoku museli do tří. Hosté si tak v poklidu zápas pohlídali a došli si pro výhru v celé sérii a senzační postup do finále! Jedinou kaňkou na celém víkendu zůstává zranění Tomáše Hackenberga, jež si z Chlumce odváží otřes mozku a zlomený nos. Věřme, že budeš brzy fit Haku a pomůžeš ve finále! To začíná již tuto sobotu v 17-00 v Alfa aréne v Polabinách!

GENERÁLKA NA SEMIFINÁLE ÚSPĚŠNÁ
3.6.2013

Ve čtvrtek si dali FH a přeloučtí Jestřábi dostaveníčko k přípravnému utkání hraného na 4x20 minut v Přelouči. Generálka před semifinálovou sérií s Chlumcem se vcelku vydařila.

HC Jestřábi Přelouč - HBC Fire Horses Živanice 6:8
Góly FH: Drápalík (Klička), Hackenberg (Hejhal), Matějovský (Klička), Šmíd (Hackenberg), Netušil (Šmíd), Hackenberg (Matějovský), Hackenberg (Vlk), Stoklasa (Hejhal)

OHLEDNUTÍ ZA ZÁKLADNÍ ČÁSTÍ
2.6.2013

Pojďme si fotkami připomenout parádní jízdu Fire Horses základní částí v jejich první sezóně v 2. NHBL.

SEMIFINÁLOVÉ BOJE S CHLUMCEM
28.5.2013

Všemi dlouho očekávané semifinále 2. NHBL se blíží. Zatímco FH si zajistili spolu s Pardubicemi účast v semifinále už v základní části, Chlumečtí museli přesvědčit ještě ve čtvrtfinálové sérii s hradeckými Piráty, jestli do elitní čtyřky patří. Ta neměla dlouhého trvání a Chlumec ukončil Hradci sezonu - 3:0 na zápasy. V druhé semifinálové sérii vyzvou Svitavští Pardubice.