FINAL TEST CUP 2008

Podrobnosti:

Poločasy: 0:0, 1:4

Branky: 18:46 Švarc J. – 12:45 Kasal, 14:12 Horák, 14:36 Lohniský, 16:05 Horák. Rozhodčí: Drápalík Mi. – Vlk T.. Vyloučení: 0:0. Využití: 0:0. Střely na bránu: 34:11 (18:4). Zásahy brankářů: 7:33 (4:18).  Průběh utkání: 0:4, 1:4.

Sestava Fire Horses:

Loprais – Špulák, Pařízek, Vlachý – Hejhal, Kopic, Švarc V. – Matějovský, Švarc J., Pidanič. Trenér: Matějovský.

Sestava Fanclub HC Pardubice:

Pleskot – Oliva, Kalousek, Kazimír M. Kazimír S. – Kubíček, Horák, Kasal, Krupička, Lohniský, Hladík, Jirsa L.. Trenér: Kazimír M..

Poločasy: 3:0, 4:0

Branky: 4:01 Vlk L., 8:31 Vlk L, 10:07 Ziegler, 13:27 Kopecký, 14:12 Přívozník, 21:07 Čížek, 21:14 Čížek. Rozhodčí: Švarc J. – Jirsa T.. Vyloučení: 1:3, navíc Ziegler (BSB) a Kasal (FC) OK. Využití: 1:0. Střely na bránu: 31:12 (14:6). Zásahy brankářů: 12:24 (6:11).  Průběh utkání: 7:0.

Sestava Beer Stars Břehy:

Pleskot – 1. řada: Ziegler, Vaněk, Čížek, Kopecký, Vlk T. 2. řada: Vlk L., Přívozník, Mlateček, Drápalík Ma. Drápalík Mi.. Trenér: Drápalík Mi..

Loprais – Oliva, Kalousek, Kazimír M. Kazimír S. – Kubíček, Horák, Kasal, Krupička, Lohniský, Hladík, Jirsa L.. Trenér: Kazimír M..

Poločasy: 1:2, 1:0 – s.n. 3:1

Branky: 8:02 Špulák, 13:22 Švarc J., rozh.náj. Hejhal – 8:19 Drápalík Ma. 11:20 Drápalík Ma. Rozhodčí: Kazimír M. – Jirsa T.. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:0. Střely na bránu: 7:20 (4:9). Zásahy brankářů: 18:5 (7:3).  Průběh utkání: 7:0.

Loprais – Matějovský, Pařízek, Vlachý – Špulák, Švarc J., Švarc V., Hejhal, Kopic, Pidanič. Trenér: Matějovský.

Za příjemného podzimního počasí se v pozdní nedělní odpoledne odehrál na přeloučském hřišti Pod parkem přípravný turnaj tří zimoligových rivalů.

Ve 14:30, půl hodiny před začátkem, se začali scházet první dva soupeři – Fanclub a Fire Horses. Po ustrojení se, rozcvičce a nezbytným vyhecování se se soupeřem mohl začít první match.

Hned prvních pár minutách se zdálo být jasné, kdo bude udávat tempo zápasu. Koně byli lepší snad ve všech směrech od úspěšnosti na buly přes vyhrávání osobních soubojů až po střelbu. Ta ale vždy končila na výborně chytajícím brankáři Fanclubu Pleskotovi. V poločase byl stav až skoro nepochopitelně stále 0:0.
Po výměně stran pokračovali Fire Horses v nátlaku, který předváděli i před přestávkou. Ovšem svazováni tím, že oni jsou ti, co by měli najít cestu na narušení bezbrankového stavu, se stále více tlačili dopředu, začali zapomínat na defenzivní činnost a Fanclub začal podnikat rychlé přečíslovací protiútoky. Ty jim začaly přinášet gólové zářezy. Díky třem a půl minutám v první půlce druhého poločasu, kdy udeřili čtyřmi gólovými úniky Kasal, Horák, Lohniský a opět Horák bylo prakticky po zápase. V 19. minutě ještě osvěžil naděje na vyrovnání gólem Švarc, ale další góly už nepadly. Zápas už se dohrál jen skoro až zoufalým ostřelování Pleskotovy branky. Jeho víc než 97% úspěšnost zákroků při 34 střelách je úctyhodná. Naopak jeho protějšku v brance FH se moc nedařilo. Z jedenácti střel Fanclubu pustil čtyři (úspěšnost 64%) Dvojice rozhodčích, kterými byli Michal Drápalík s Tomášem Vlkem neměli za celý zápas důvod k vylučování… Fanclub tedy senzačně porazil Fire Horses 4:1.

Po asi desetiminutové pauze začalo druhé utkání. Na jedné straně vítězný celek předchozího utkání a proti němu jeden z nejsilnějších týmů zimní ligy – Beer Stars Břehy.
Ze začátku se zdál být zápas tak trochu nudnou a jasnou záležitostí. O první dva góly zápasu se postaral Lukáš Vlk a do poločasu ještě pojistil vedení Ziegler.
Od přestávky se začalo přiostřovat v osobních soubojích. Další dva góly přidali ve 14. minutě Kopecký a v 15. Přívozník.
Včase 15:20 se stala asi nejzajímavější událost turnaje. V dalším z osobních soubojů u mantinelu sekl Ziegler do hokejky Kasalovi přímo mezi rukama tak, že mu v každé zůstala půlka. To si svěřenec Kazimíra nenechal líbit a okamžitě mstil svou hokejku pěstí na Zieglerův obličej. Do toho se vkládali další a další hráči nejprve ze hřiště, pak už přeskakovali hráči obou týmů i mantinely ze střídaček a začalo se to mlátit hlava nehlava snad v patnácti lidech. Po nějakém čase, kdy se všichni ať už sami nebo pod nátlakem spoluhráčů a rozhodčích uklidnili začali vypisovat tresty. Tresty pro Kasala a Zieglera byli jasné ihned – předčasný odchod do šaten. K tomu měl nastoupit na jednominutové posezení k trestoměřičům Oliva. Na žádost Břežského kapitána Drápalíka rozhodčí Švarc s Jirsou tento trest stáhli. Zápas tedy mohl po menší pauze zase pokračovat.
Na začátku 22. minuty přišla Čížkova velká chvíle. Od nejmladšího hráče na turnaji musel fanclubácký gólman dvakrát za sedm vteřin lovit míček ze své klece. Při prvním gólu využil přesilovku za minutou potrestané podražení Horáka. Tím uzavřel střelecké hody Drápalíkovy party. Pak už stojí za zmínku jen kuriózní současné vyloučení Vlka T. a znova Horáka v čase 21:34. Rozhodčí Jirsa vylučoval Vlka za držení a zároveň Švarc Horáka za nafilmovaný pád. K nim ještě o čtyři vteřiny déle přisedl na trestnou lavici Jirsa za nedovolené bránění. Utkání už se jen dohrávalo… Beer stars rozstříleli fanoušky pardubického hokeje 7:0.

V 17 hodin bylo vhozeno úvodní buly zápasu, který byl považován před zahájením turnaje za finále. Plány ale překazil Fanclub hned při zahájení turnaje. Břehům stačila k výhře celého turnaje remíza, Horses bojovali o druhou příčku, ke které je mohl dovést pouze plný bodový zisk.
Toto střetnutí mělo určitě nejvyrovnanější průběh. I přesto udávali tempo hry spíše Beer Stars. Hned v úvodu měl opět menší kdo jiný, než Ziegler, tentokrát se Špulákem. Oba se šli uklidnit na trestnou lavici. V deváté minutě dokázal s překvapením protlačit míček až za Pleskota právě Špulák. Radost ovšem zelenočervenému celku dokázal zkazit už za 17 sekund Martin Drápalík vyrovnávacím gólem a v poslední minutě první půle využil nezformované obrany FH po návratu Pařízka z trestné lavice ke svému druhému gólu a otočil zápas. Vyloučení Matějovského za podražení přerušené poločasovou přestávkou „pivní hvězdy“ nevyužily. Zato Jan Švarc zužitkoval ve 14. minutě početní výhodu za nedovolené bránění Kopeckého ke srovnání na 2:2. Do konce zápasu se už hrálo spíše na Lopraisovu branku. Tu se mu ale povedlo do konečného hvizdu rozhodčích Tomáše Jirsy a Martina Kazimíra s pomocí tyček uhájit a zápas dovedl do samostatných nájezdů. V tento okamžik byl vítěz turnaje jasný. V první sérii za FH Jan Švarc dal a Michal Drápalík skončil na Lopraisovi. Druhá série dopadla podobně. Hejhal svým pohybem Pleskota uspal, tak že se mu ani nehnul a s přehledem zakončil. Lukáš Vlk jako jeho předchůdce nepřešel přes Loprais. Třetí série vrátila Břehy do hry. Špulákův ukázkový blafák zastavila za ležícím Pleskotem horní tyč a Kopecký na druhé straně poprvé v nájezdech překonal Lopraise. Ve čtvrté sérii znamenal gól nejmladšího ohnivého koně Pařízka konec zápasu, protože Ziegler už na gólmana v zelenočerveném nevyzrál a tým kolem Matějovského mohl začít slavit aspoň cenu útěchy – výhru nad vítězem turnaje… Fire Horses dokázali vydřít v samostatných nájezdech výhru nad herně lepšími Břehy 3:2.